21.09.2012.DonjaVrezinaПразник Рождества Пресвете Богородице у цркви Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини се прославља као мала слава нашег храма у спомен освећења наше светиње коју је давне 1926. год. на Малу Госпојину осветио тадашњи Епископ Епархије нишке св. Доситеј, новопројављени свети исповедник наше Цркве .
Као и сваке године мноштво народа, заједно са својим пастирима је принело бескрвну Жртву на Светој Литургији којом је началствовао протојереј Светислав Петровић старешина Саборног храма у Нишу.Верни народ се нахранио духовно на Светој Служби, приступајући у великом броју светим тајнама Тела и Крви Господње.У току свете Литургије пререзан је славски колач а по завршетку свете Литургије приређена је трпеза љубави за верни народ, где се такође као и на Светој Служби пројавила радост овог великог празника.