vrezinaПрослава празника отпочела је недељном Литургијом и одмах затим извођењем драмског текста о Празнику Успења Пресвете Богомајке у извођењу браће и сестара нашег светог храма по тексту наше сестре у Христу госпођице Тање Трашевић. Верни народ у порти храма могао је и да ужива у прелепом појању духовних песама у извођењу наше сестре Миле Смиљковић. У понедељак уочи празника служена је света тајна Јелеосвећења за потребити народ, где се народ одазвао у великом броју на позив својих Пастира. Уочи самог празника служено је Велико празнично бденије у ком је узело учешћа велики број свештеника из нишких храмова, као и верни народ а бденијем је началствовао протојереј ставрофор Јован Илић старешина цркве Св. оца Пантелејмона у Нишу. После Бденија уприличено је интересантно предавање на тему “Питање редовног причешћивања у предању цркве“ свештеника проф. др Бобана Димитријевића професора нишке Богословије.

На сам дан празника служена је света Литургија. Свештеници, њих дванаесторица сабраних око свете трпезе заједно са многобројним народом принели су свете дарове Тела и Крви Господње за благослов сабраног народа који је у великом броју узео учешћа у светим даровима. Евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј Светислав Петровић сабрат Саборног храма у Нишу. У продужетку је приређена и трпеза љубави у порти храма уз жртву и љубав овогодишњих колачара и домаћина храмовне славе ђакона Жељка Живковића и вероучитеља г. Марка Милетића.