DSC 0013
У недељу 28. по Духовима 20. децембра 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму Светог Пантелејмона у Нишу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Јован Илић, протојереј Дејан Глишовић, протојереј Небојша Вујић, протојереј Златко Василић, јереј Срђан Ђурашиновић, јереј Иван Ганић, протођакон Далибор Мидић и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља по благослову Преосвећеног Епископа беседио је протојереј-ставрофор Јован Илић.

О, кад би ми Хришћани знали, од какве и колике нас душевне губе Христос Господ сваки дан лечи, ми би се брзо повратили к Њему, пали пред ноге Његове и захваљивали му од сада до часа смртнога, – до часа смртнога, који није далеко ни од једног од нас! Господу и Спасу нашем Исусу Христу нека је слава и хвала, са Оцем и Духом Светим – Тројици једнобитној и неразделној, сада и навек, кроза све време и сву вечност. Амин.“ - из Омилија Светог Владике Николаја за Недељу 28. по Педесетници

{oziogallery 2376}