DSC 0019

У недељу, 26. септембра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Св. Пантелејмона у Нишу.

Његовом Преосвештенству саслуживало је свештенство храма Св. Пантелејмона – протојереј-ставрофор Живорад Маринковић, парох други при овом храму, протојереј Дејан Глишовић, парох трећи, протојереј-ставрофор Јован Илић, свештеник у пензији, протојереј Небојша Вујић, парох први и старешина храма Св. Пантелејмона, протојереј Златко Василић, Архијерејски намесник другог нишког намесништва и парох шести, јереј Бојан Величковић, парох четврти, јереј Иван Ганић, војни свештеник причислен храму Св. Пантелејмона, протођакон Далибор Мидић и ђакон Никола Ераковић. За певницом су велелепно појали ученици Богословије Св. Кирила и Методија у Нишу, а храм је био испуњен верним народом.

Након заамвоне молитве, прочитана је и молитва призивања Светога Духа на ученике, како би, уз помоћ Божју, напредовали у даљем учењу.

Преосвештени Владика одржао је и поучну беседу, тумачећи и објашњавајући причу о женидби царева сина, и начин на који нам ова прича приказује правду и карактер Небеског Царства.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2548}