29.01.2013.KumarevoСвети отац наш Сава прослављен је и у цркви свете Петке у Кумареву. Након Божанствене Литургије деца из кумаревске основне школе су рецитовала у част највећег српског учитеља, а црква их је даривала поклонима. Приредбе у част првог српског архиепископа одржане су у свим школама на територији кумаревских парохија, а након тога пререзани славски колачи. У атмосфери саборног изговарања молитве Господње, радости и славља, подсетили смо се да много чешће требамо мислити на светога Саву и да нас он све поучава: родитеље да у хришћанском духу васпитавају децу, учитеље да буду прави ауторитети који ће уз обавезне садржаје бити преносиоци правих вредности, а децу да поштују родитеље и учитеље, да се добро владају и буду племенити као што је био свети Сава.

Црквена општина кумаревска