PedesetnicaLeskovacДругог дана празника Педесетнице, Његово Преосвештенство Епископ рашко – призренски Г. Теодосије служио је Свету Архијерејску Литургију у саборном храму Свете и Живоначалне Тројице у Лесковцу. Његовом Преосвештенству саслуживало је свештенство лесковачких намесништава као и верни народ Божији окупљен у великом броју. Литургијско славље настављено је и торжественом литијом која је , ширећи се градским улицама, осликавала свештени лик празника. У току литије Епископ Теодосије је са свештенством освештао запис који се налази у самом центру града. На крају свечане литије, у порти храма, Епископ је пререзао славски колач и беседом упутио речи које наглашавајју светост празника која лежи у прослављању Имена Божијег. Потом је Епископ у пратњи градоначелника града Лесковца др Горана Цветановића и осталих представника града, посетио градску кућу, где је пререзао славски колач и пригодном беседом честитао славу града Лесковца. У наставку је посећен и храм у изградњи посвећен св. Симеону Мироточивом у лесковачком насељу Дубочица. Љубављу братства Саборног храма приређена је и трпеза љубави у парохијском дому.