DSC 0128

На дан када молитвено славимо Сабор Светих дванаест апостола - Павловдан, у суботу, 13. јула 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у селу Турековац надомак Лесковца, у храму посвећеном овом великом празнику.

Преосвећеном Владики саслуживали су игуман Серафим (Мишић), протојереј-ставрофор Живојин Ивановић, протосинђел Мардарије Kовачевић, протојереј Дејан Станковић, протојереј Часлав Станковић, протонамесник Звонимир Живковић, протонамесник Срђан Вукић, јереј Иван Јанковић, јереј Саша Станимировић, јереј Милан Додеровић, јереј Ђорђе Љубинковић и протођакон Стеван Kричка.

Овогодишњи колачар био је г. Александар Kоцић из Свирца са породицом.

После заамвоне молитве уследио је обход око храма и освећење славских дарова, након чега је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније надахнуто беседио о празнику који данас прослављамо - Павловдану.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

Након Свете Евхаристије Владика нишки Г. Г. Арсеније поделио је архијерејске грамате господи Славиши Цветковићу и Дејану Цекићу из Турековца и Нинославу Цветановићу из Горње Стопање.
{oziogallery 2000}