DSC 0036

У среду, 7. јула 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља празник Рођења Светог Јована Претече-Ивањдан, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном данашњем празнику у селу Вучју код Лесковца.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј Далибор Стефановић, архијерејски намесник лесковачки, протонамесник Славиша Станојевић, протонамесник Владан Ранђеловић, јереј Милан Додеровић, протођакон Ђорђе Филиповић и јерођакон Николај Јоцић.

Пред почетак Свете Литургије Преосвећени Владика рукопроизвео је у чин ипођакона, чтеца Владимира Петковића.

Благолепију данашње службе допринело је појање вероучитеља из лесковачког краја.

У току Свете Литургије, Преосвећени Владика рукоположио је у свештени чин ђакона, ипођакона Владимира Петковића.

Након заамвоне молитве уследио је молитвени опход око храма, након кога је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао колач.

{oziogallery 2505}