У недељу, 8. јануара 2023. године, на дан Сабора Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у старом пиротском храму Рождества Господа Исуса Христа, који и прославља своју славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јереј Душко Видачић, Архијерејски намесник пиротски, јереј Миљан Панић, старешина ове светиње, јереј Жељко Димић, старешина Саборног храма Успења Пресвете Богородице у Пироту, јереј Петар Крстић, парох четврти пиротски.

На крају Свете Евхаристије, Преосвећени Владика осветио је славске дарове и пререзао славски колач, припремљен од стране овогодишњих домаћина славе.