Богослужења страсне недеље служена су у свим храмовима Изворске парохије.На Велики четвртак литургија је служена у Цркви Свете Петке у Градашници, на Велику суботу у Цркви Светог архангела Михаила у Пољској Ржани.
PlastanicaIzvorИзношење плаштанице на Велики петак било је у сва три храма Ц.О.Извор: Свете Тројице у Извору, Свете Петке у Градашници и Светог Архангела Михаила у Пољској Ржани. Цркве су биле пуне верника који су током целог дана долазили и целивали плаштаницу. Статије је служено у Цркви Свете Петке. Посебном свечаном тону богослужења допринело је појање богослова Николе Златковића ( ученика 4.године богословије у Нишу). Васкрсење Христово и литургија служени су у Цркви Свете Тројице. Литургију је увеличало појање деце из парохије. Након литургије приређена је скромна трпеза у парохијском дому. Посебан тренутак радости био је куцање васкршњим јајима у којем су учествовали и деца и сви одрасли парохијани.