oDraganKrstenjeПосле вишегодишње паузе одслужена је св. Литургија, 25.августа 2013.г. у цркви Св. Луке (позната и као Св. Никола). У продужетку Св. Литургије јереј Драган Станковић је обавио саборно крштење 27 катихумена из овог села и околине. Пошто нису сви били обавештени ову акцију ће мо наставити 29.септембра, јер постоји велико интересовање заплањаца како у овом селу тако и у другим селима за саборно крштење.
Црква Св. Луке потиче из 1636.г. са старим предивним фрескама из овог периода, које заслужују рестаурациу. Трудом деце са веронауке ова запуштена светиња је почишћена, а љубављу и прилогом фирме ГМГ власника Горана и Милана Стојановића у потпуности је обновљена оронула звонара. Позивају се људи добре воље на даљу обнову ове веома вредне светиње.