Cel.lit.ris 2У селу Ћелије 8 км од Гаџиног Хана, на 700 м надморске висине. Налазе се две цркве старија Св. Архангела Михајла из 16 века, саграђена на темељима старог манастра из веома раног периода. Друга црква Св. Јована је са почетка 20 века, обновљен је кров, али купола прокишњава и предстоји обнова свода и других радова на уређењу цркве. После дужег периода у октобру је служена св. Литургија и обављено је прво саборно крштење. 9. новембра 2013.г. трудом и љубављу мање групе људи из Ниша, Гаџиног Хана и мештана села Ћелије, цирадом је привремено прекривена стара црква Св. Архангела Михајла, како би се бар делимично сачувале старе фреске, до трајне заштите и постављања новог свода и крова на овој старој светињи.