Sveti Vasilije zvona

Велика радост у Епархији нишкој и насељу Дуваниште у Нишу! Први пут у историји насеља Дуваниште зачула су се црквена звона, која су у порти храма Светог Василија Острошког дочекале Његово Преосвештенство Епископа нишког Г. Г. Арсенија.

Даром господина Данила Николића, адвоката из Ниша, и трудом радионице за израду звона "Αφοι και Υιοί Γαλανοπούλοι" из Παραμυθιά (Грчка), данас је постављено пет звона укупне тежине 1652 кг. у храму Светог Василија Острошког.

Овај радостан догађај је окупио све трудбенике који даноноћно брину о изградњи овог велелепног храма. Најпре приложник г. Данило Николић са својом породицом, градоначелник Ниша г. Дарко Булатовић, председник скупштине града Ниша г. Раде Рајковић, помоћник градоначелника Ниша г. Милош Милошевић, протојереј Предраг Радосављевић, старешина храма Светог цара Константина и царице Јелене, јереј Драган Стефановић и неимари који свакодневно раде на изградњи храма.
{oziogallery 1972}