Бадњи дан је свечано обележен у свим храмовима широм нишке Епархије, али је посебно свечано било у Саборном храму у Нишу где је Свету Архијерејску Литургију после прочитаних Царских часова, уз саслужење братства овог храма, служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. После прочитаног Јеванђеља Епископ је поучио сабрани народ.

badnjeveceУ смирај дана око нишког Саборног храма окупило се мноштво верног народа. Епископ Јован је уз молитвено учешће свештенства и народа освештао бадњак и потом га по обичају наложио, а потом се обратио свима својом архипастирском поуком. После кратког послужења које су за све присутне припремиле чланице Кола српских сестара отпочело је празнично бденије на којем су узнесене молитве за мир и добро свих људи добре воље.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован