prizivУ четрнаесту недељу по Духовима Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Епископу је саслуживало братство храма. После прочитаног  Јеванђеља Владика Јован је поучио сабрани народ.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

У току Литургије у свештенички чин рукоположен је ђакон Марко Милетић, нишки вероучитељ. После примања Светих Тајни којима је приступио велики број верног народа, обављен је чин призива Светог Духа на почетку нове школске године. Потом је презен славски колач дечијег хора који делује при Саборном храму, а који за своје небеске патроне има Свете мученице Софију, Веру, Наду и Љубав. На крају је Епископ све покропио освећеном водицом, а затим се у сали Светосавског дома сусрео садиректорима нишких школа, деканима и професорима факултета Универзитета у Нишу и вероучтељима.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован