20200506 114508 94 228 233 167 795
       Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служиo је Свету архијерејску Литургију у среду, 6. маја 2020. године, на празник Светог Великомученика Георгија, у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.
       Преосвећеном Владики Арсенију саслуживали су протојереји-ставрофори Бранислав Цинцаревић и Ненад Микић, протојереји Миодраг Павловић и Борислав Стаменковић, јеромонах Нектарије (Ђурић), протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић, уз певничко одговарање протојереја Владице Савића.
       Након дугог времена, са галерије Саборног храма чуло се предивно појање НЦПД "Бранко", у суженом саставу, под диригентском палицом госпође Саре Цинцаревић.
       По благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Г. Арсенија, беседу о празнику над празницима - Васкрсу, који се слави читавих четрдесет дана, али и о данашњем великом Божијем угоднику Светом Великомученику и Победоносцу Георгију, произнео је протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, који Светог Георгија прославља као Крсну славу.

Протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић

Верни народ који је учествовао у Светој Евхаристији и даље је поштовао међусобно одстојање.

ИЗВОР: Радио ГЛАС
{oziogallery 2195}