DSC 0036Учитељу премудрости, Даваоче разума, Изобличитељу немудрих и Заштитниче немоћних, утврди и уразуми срце моје Владико. Ти ми дајеш речи премудрости, Речи очева: Не забрани устима мојим да Те зову: Милостиви, смилуј се на мене палог. (кондак)

У недељу сиропусну 14. марта 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља Свету преподобну мученицу Евдокију, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму у Нишу.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживало је братство Саборног храма.

Након прочитаног Јеванђелског зачала по благослову Његовог Преосвештенства протојереј Миодраг Павловић је одржао беседу.

ПРОТОЈЕРЕЈ МИОДРАГ ПАВЛОВИЋ

Лепоти данашње службе допринело је појање Нишке Црквено-певачке дружине „Бранко.“

{oziogallery 2413}