MSC 3714

У недељу, 12. јуна 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле, који данашњи празник обележава као своју славу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у пензији, протојереј-ставрофор Димитар Крцев, клирик Охридске Архиепископије, протојереј-ставрофор Влајко Грабеж, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Добривоје Митровић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први нишки, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Ђорђе Димић, војни свештеник, протојереј Владица Савић, парох пети нишки, јереј Иван Ганић, војни свештеник, протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка. Торжество прославе храмовне славе увеличало је и појање црквено-певачке дружине "Бранко".

Пре почетка Свете Евхаристије, Преосвећени Владика је правом ношења орара одликовао чтеца Богољуба Јовановића.

По читању јеванђељске перикопе, Његово Преосвештенство поучио је сабране верне пригодном празничном беседом.

Након окончања Свете Литургије, у наставку је одслужена и вечерња служба, која овог дана садржи и читање дивних коленопреклоних молитви.

Потом је уследила свечана литија, која је прошла неким од главних градских улица. Многобројна поворка се затим вратила у порту Саборне цркве, где су освећени славски дарови и пререзан славски колач, припремљен од стране овогодишњих домаћина славе.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2738}