У Недељу Крстопоклону, 19. марта 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Светом Архијерејском Литургијом Светог Василија Великог у нишкој Саборној цркви Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Нектарије (Ђурић), секретар Светог Архијерејског Синода, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, јеромонах Николај (Јоцић), настојатељ манастира Светог Романа, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Предраг Радосављевић, старешина нишког храма Светог Цара Константина и Царице Јелене, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи при Саборном храму, протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС-а Епархије нишке, протојереј Владица Савић, парох пети при Саборном храму, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, јереј Драган Стефановић, парох девети при храму Светог Цара Константина и Царице Јелене, јереј Ђорђе Шојић, парох мозговачки, јерођакон Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Стеван Кричка, протођакон Ђорђе Филиповић, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Никола Ераковић.

Благољепију ове евхаристијске службе допринело је појање хора "Бранко", уз присуство великог броја верних који су приступили Чаши Спасења.

Након Великог Входа, јерођакон Пантелејмон је, руком Његовог Преосвештенства, уведен у чин презвитера.