На Велику Суботу, 15. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Светог Василија Великог у нишкој Саборној цркви Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин Тимотијевић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у пензији, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи, протојереј Ђорђе Димић, војни свештеник, јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

Света Литургија на овај дан почиње вечерњом службом, у великопосном одјејању, а након читања из Паримејника и Апостола, током појања Великог прокимена и придружених му стихова, бива пресвлачење у светле одежде, у којима се Литургија наставља. Ово је последње богослужење пре Пасхалног јутрења, у чију радост нас већ уводи овим пресвлачењем у празничне боје, у којима ће бити дочекан Празник над празницима и Торжество над торжествима, Нова Пасха - Васкрсење Господа Исуса Христа и победа Живота над смрћу.