У недељу, на дан Васкрса, 16. априла 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Пасхалним вечерњим богослужењем у нишкој Саборној цркви.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први нишки, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, јереј Стефан Цинцаревић, парох пети при нишком храму Светога Цара Константина и Царице Јелене и протођакон Стеван Кричка.

Након Входа и појања Великог прокимена, прописано зачало из Јеванђеља по Јовану је од стране Преосвећеног Владике и саслужујућег свештенства прочитано на више светских језика.

Уследило је појање Пасхалних стихира, по чијем окончању су на целивање верном народу изнети Часни Крст, Свето Јеванђеље и икона Васкрсења Господњег, након чега је ова света служба приведена крају.