IMG 9b92dac1e5c03cbb9653839afff8c3d3 V

Јесени 2018. од рођења Спасова, верни народ сабран око свога храма Преподобне мати Параскеве на Бубњу, ево већ трећу годину прославио је своју храмовну славу.

Самом празничном дану претходила је радионица израде славских колача и украса у менторству професора Прехрамбене школе из Ниша, концерт камерног хора Нишког културног центра, а на навечерје славе свечано празнично бденије. Били смо тужни зато што Владика због својих пастирских обавеза није мога да узме молитвено учешће у бденију, тако да је молитвеним сабрањем началствовао крстоносни прота Јован Илић. Част нам је својим служењем учинио и прота Миодраг Павловић, архијерејски намесник првог нишког намесништва.

На сами дан празника, Евхаристијским сабрањем је началствовао прота Драгослав Лазић, коме је ово осим храмовне славе и породични патрон. Молитвено учешће су узели и крстоносни протојереји Благоје Станковић, Мирољуб Стојановић, Боги Цветковић, Драгиша Мартиновић, протојереји Дејан Јовановић и Иван Цветковић (настојатељ храма), протонамесник Зоран Станковић и презвитер капетан Иван Аврамовић, војни свештеник 63. падобранског батаљона.

Посебну част су нам учинили председник градске општине Палилула Александар Ждрале, са својим сарадницима и припадници 63. падобранског батаљона.

На Божанственој Литургији и у току дана, молитвено ходатајство Преподобне је умолило неколико хиљада људи.

Почасне улоге домаћина – колачара славе за наредну годину молитвено се прихватио проф. др Дима Трајковић, умировљени редовни професор Грађевинског факултета у Нишу, иначе надзорни орган приликом градње храма Преподобној мати Параскеви.

Слава Господу што нас посећује по молитвама своје угоднице Петке српкиње!!!

настојатељ храма протојереј Иван Цветковић

IMG 98d71d68339b658f77e0cb3ec3797369 V