DSC 0026

У недељу, 24. октобра 2021. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у цркви Свете Петке у Нишу.

Преосвећеном Епископу саслуживало је братство овог светог храма, протојереј Иван Цветковић, старешина храма и парох први, протојереј Дејан Јовановић, парох други при овом храму, протојереј Драгослав Лазић, парох трећи, протонамесник Зоран Станковић, парох четврти, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

Црква Свете Петке, која је прошле недеље имала и част да прими мошти светитељке којој је посвећена, била је испуњена верним народом, што је допринело свечаности овонедељне Свете Евхаристије.

По благослову Његовог Преосвештенства, вернима се пригодном беседом обратио старешина храма, протојереј Иван Цветковић.

ПРОТОЈЕРЕЈ ИВАН ЦВЕТКОВИЋ

{oziogallery 2573}