На празник када се молитвено сећамо Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, Свету Архијерејску Лиртургију у храму посвећеном овим светитељима,а који се налази у нишком насељу Никола Тесла, служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован. Епископу су саслуживали свештеници из Нишке Бање, Ниша и околине. У току Литургије Владика је извршио Свету Тајну миропомазања над новокрштеним дететом Божијим Николом Станковићем. По прочитаном Јеванђељу мноштву сабраних верних Владика је упутио речи поуке. На крају службе извршен је опход око храма, а затим је у порти код храста записа пререзан славски колач.

SvetiVraciBr6У крипти храма приређен је славски ручак на којем је надлежни парох, о. Добривоје Митровић, парох 1. нишкобањски у кратким цртама изложио историјат изградње овог светог храма.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован