PPУ оквиру катихетихетско мисионарске активности при храму свете великомученице Недеље у Паси Пољани код Ниша, у току Васкрсњег поста као и поста Светих Апостола, верни народ је имао прилике да у ДВД издању прати едукатривни серијал о Светој Литургији нашег епископа Г. др Јована.
Отац Александар парох ове цркве и вероучитељ је овим серијалом као и својим коменарима истог, приближио светотајински живот Цркве верном народу Паси Пољане код Ниша. У склопу катихетско мисионарарске активности у недељу 14. јула 2013. на празник св. Козме и Дамјана предавање на тему "Питање приступање верних светој тајни причешћа" одржаће јереј др Бобан Димитријевић професор Богословије у Нишу .
Позивамо сав верни народ овог краја и околине да дођу и узму учешће на Светој Литургији и предавању.

јереј Александар Миленковић
парох пасипољански