carKonstantinУ четвртак 2. јуна 2016. године у навечерје празника светог равноапостолног цара Константина и матере му Јелене, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г. Теодосије администратор Епархије нишке, са великим бројем свештенослужитеља града Ниша као и гостију, служио је празнично бдење у храму посвећеном овим предивним угодницима Божијим у Нишу.

По светој служби Епископ Теодосије предао је Лаборум градоначелнику Ниша проф. др Зорану Перишићу а потом пригодном беседом поздравио све сабране.

На сам празник светог равноапостолног цара Константина и матере му Јелене, Епископ Теодосије са великим бројем свештенослужитеља као и гостију из грчког града Патре, началствовао је Евхаријстијским сабрањем.

Светој Служби присуствовао је и градоначелник града Ниша са уваженим сарадницима.

По светој Литургији свечана литија прошла је градским улицама, након чега је пререзан славски колач а Епископ Теодосије све верне укрепио пригодном беседом.

У вечерњим часовима у храму светих царева одржан је свечани концерт у част данашњег празника.

Њ.П.Епископ рашко-призренски Г.Г. Теодосије - администратор Епархије нишке