ProkupljeУ десету недељу по Духовима, Његово Преосвештенство епископ Нишки Јован служио је Свету Архијереску Литургију у храму Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу, у коме се иначе чува и део моштију Светитеља Прокопија. Том приликом епископу је саслуживало свештенство топличког намесништва, као и верни, у великом броју окупљени народ. Доносећи благослов овом крају, епископ се у својој надахнутој беседи обратио вернима и упутио им речи очинске и пастирске бриге, учећи их богомудрим истинама вере. Свештенство и народ овог краја епископу су даривали жезал у знак захвалности и синовске оданости.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Након Свете Службе епископ Јован обишао је још Цркава у овом подручју. У селу Кордице обишао је цркву Светих Козме и Дамјана, а у селу Балиновац цркву Св. Пророка Илије. Свој архипастирски благослов владика Јован дао је и наставак изградње цркве Св. Петра и Павла у Југбогдановцу.