DSC 0139

У уторак, 15. фебруара 2022. године, на дан када Света Црква прославља празник Сретења, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Серафим (Живковић), игуман манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, протојереј Ненад Ђурић, старешина цркве Светог Прокопија у Дворовима код Бијељине (Епархија зворничко-тузланска), протојереј-ставрофор Слободан Петровић, Архијерејски намесник топлички, протојереј Јован Ивановић, парох други при храму Светог Прокопија у Дворовима, протојереј Душко Капларевић, Архијерејски намесник косанички, протојереј Александар Стојиљковић, парох други житорађски, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић. Хор прокупачке цркве допринео је својим појањем празничном торжеству.

На крају Свете Литургије, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен од стране чланова хора цркве Светог Прокопија, који Сретење, као празник на који је хор и основан давне 1997. године, прославља као своју крсну славу. Његово Преосвештенство је потом пригодном беседом још једном поздравио сабране верне, честитајући 25. годишњицу постојања појцима прокупачке црквено певачке дружине, указавши да њихова служба у храму није само музичко улепшавање богослужења, већ да служба хора има и мисионарски карактер.

Празнична прослава настављена је потом на пригодној трпези љубави.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

{oziogallery 2660}