У Храму Свете Петке у Доњој Расовачи прослава Храмовне славе почела је Светом Литургијом од 0800 којом је началствовао високопречасни протојереј Ђукан Оровић из Житорађе уз саслужење: пречасног протонамесника Србољуба Стаменковића - пензионисаног свештеника из Житорађе, високопречасног протојереја Хаџи Трајка Стојковића - пароха житорађског, протонамесника Александра Стојиљковића надлежног пароха и молитвеним учешћем народа. За певницом су појали вероучитељи житорађски Горан Антанасковић из Житорађе, Радован Цветановић из Горње Расоваче и Михаило Оровић студент Богословског факултета у Београду из Житорађе. Беседио је протојереј Ђукан Оровић о житију Свете Петке и значају вере за сваког појединца, осврћући се на цитате из Светог Јеванђеља.
DRasovacaПо завршетку Свете Литургије уследило освећење водице и резање славског колача. Након тога надлежни парох захвалио се свима који су се потрудили око обнове овог Светог Храма, која је при крају, да заблиста сјајем који заслужује и замолио вернике да сви заједно допринесу да овај Храм буде парче Неба на Земљи. Честитао је славу, благосиљао верни народ и позвао за новог колачара. Овогодишњи колачар био је дипл. инг. пољопривреде Владица Стојановић са својом породицом из Ђакуса. Нови колачар је Славимир Михајловић, пензионер из Бучића.
У брестовој шумици у близини Храма уследила је трпеза Љубави.