ZitoradjaOganjБлагослов Светога града Јерусалима и Свети Огањ стигао је и у Цркви Светих Апостола Петра и Павла у Житорађи на дан Васкрсења Господњег. По благослову Преосвећеног Епископа нишког Г.Г. Др Јована у навечерје Празника преузели смо Благодатни Огањ у Цркви Светога Цара Константина и Царице Јелене у Нишу. Сва кандила и све свеће упалили смо Њиме пред почетак Службе. Уневши плаштаницу у Свети олтар кренули смо у опход око Цркве са Светим Јеванђељем, крстом, барјацима и упаљеним свећама, док су звона непрестано звонила. Светом Литургијом началствовао је високопречасни протојереј Хаџи Трајко Д. Стојковић, уз саслужживање Високопречасног протојереја Ђукана Оровића и високопречасног протонамесника Србољуба Стаменковића. За певницом су појали вероучитељ Горан Антанасковић са дечијим црквеним хором. По завршетку Свете Литургије уследила су такмичења за најлепше и најјаче јаје, а најбољи такмичари награђени прикладним наградама. Са воштаницама у рукама које су гореле Благодатним Огњем верни народ кренуо је својим домовима да донесе благодат Васкрслога Господа.