zvucnABIBLIJAУдружење „Бановић Страхиња“ из Београда са својим председником Господином Миланом Мирковићем вероучитељем потрудило се да звук Светог Писма стигне и до Житорађе. Ово је само једна у низу помоћи овог братског удружења, међу којима је последња била и организација учешћа нашег дечијег хора „Бисери“ на Фестивалу „Хорови међу фрескама“.
Наиме, удружење „Наше Зрно“ и „Канцеларија за младе“ из Житорађе, уз благослов старешине Храма Светих Апостола Петра и Павла у Житорађи, високопречасног протојереја Ђукана Оровића, организовали су презентацију звучне Библије у Етно кући 15. маја 2015.г. са почетком у 19.30 сати. Предавач је био вероучитељ Милан Мирковић председник удружења „Бановић Страхиња“ из Београда. Звучна Библија у ери технолошког напретка цивилизације може наћи пуно начина да допре до савременог човека, како би нас све заједно довела до пуноће која је у Светој Литургији.