ZitoradjaПрослава Свете Петке у истоименом Храму у Доњој Расовачи почела је Светом Литургијом од 08:00 сати, којом је началствовао дугогодишњи парох доњорасовачки, високопречасни протонамесник Србољуб Стаменковић. Саслуживали су му високопречасни протојереј Ђукан Оровић, пречасни јереј Војкан Радовановић и пречасни протонамесник Александар Стојиљковић. За певницом су појали вероучитељи Горан Антанасковић и Радован Цветановић, студент теологије Михајло Оровић, богословци Вук Миљковић (богословија у Грчкој) и Војин Миљковић, деца са певнице из Житорађе и дечији хор Цркве Свете Петке у Доњој Расовачи. Молитвено учешће узео је и верни народ из околних села. Отац Ђукан је беседом поучио вернике о животу Свете Петке и силини њене вере. Након Свете Литургије испред Храма је пререзан славски колач. Овогодишњи колачар био је Господин Славимир Михајловић са породицом из Бучића, а за следећу годину се пријавио Господин Синиша Тонић, такође из Бучића. Надлежни свештеник, отац Александар се захвалио Богу и Светој Петки, колегама и верном народу и свима који се труде око ове Светиње да сваке године сија све већим сјајем, са поруком да изграђујући Цркву, изграђујемо себе. Колачар се својом љубазношћу и гостопримством побринуо за трпезу љубави у оближњој брестовој шумици, где је настављено братско дружење уз топле и срдачне разговоре.
У касним поподневним сатима, са жељом да се обнове црквено-народни сабори, у порти Храма припремљено је културно вече. Господин Мирослав Стојковић-Ћоса од управе Цркве Свете Петке добио је икону Свете Петке за заслуге у анимирању деце за очување наше лепе традиције. Прво се народу представио дечији Црквени хор Цркве домаћина песмом и рецитацитацијама, затим дечији црквени хор Бисери из Житорађе. Након тога са сплетовима игара из наших крајева упознали су нас фолклори из Доње Расоваче, Бучића, Ђакуса, Пејковца, Житорађе, Бадњевца, Шаиновца, Речице и Лукомира. У знак јединства српскога народа саборни дан је завршен заједничким колом испред Храма Свете Петке. Срцем пуним братске љубави и радости, благословом Свете Петке, отишли смо својим домовима.