BosnjaceBozicnikvizЈош од раног поподнева пристизали су ученици Основне школе „Радоје Домановић“у Бошњацу, а када су испунили учионицу за веронауку у црквеном конаку приказан је Божићни цртани филм, а онда мултимедијална презентација празника како би се ученици детаљније присетили података везаних за рођење Христово, јер је након тога уследио Божићни квиз знања. Подељени у четири групе подизали су слово испред тачног одговора, а онда победници као и сви учесници даривани књижицама и крстићима, као и многобројна деца у великој сали конака, слаткишима и воћем које је поклонила Месна заједница и приватни предузетници. Код ватре је наступио хор вероученика наше школе, млађи хор трећака са косовским песмама и вокални солиста Сташа Крстић. Председници и представници месних заједница околних села су тада приступили принели бадњаке у име њихових села, а по освећењу положили су их на ватру. Лоши временски услови нису били сметња већем броју људи и деце да дођу и започну празновање најрадоснијег празника у Цркви. Јака киша симболизовала је очишћење задњег дана поста и удостојење за дочек најбитнијег рођендана у историји човечанства – рођендана Спаситеља нашег Господа Исуса Христа. Наставили смо са божићним обичајима у својим кућама уз Божићни тропар, обилазећи три круга у соби бацајући воће, бомбоне и новчиће символично на све четири стране собе да би Господ умножио благослов и сва добра на све четири стране света. Преломили смо чесницу тражећи новчић, тражећи срећу, тј. Христа. И као што је новчић у хлебу тако је и Христос био у благословеној утроби Пресвете све до вечерас, па ко пронађе новчић биће срећан тј. ко у свом животу пронађе Христа биће истински срећан.
Мало смо утихнули а радост надолазећег празника нас је будила и наводила на славље. Пуна црква на Литургијском слављу и велики број причасника, читање посланице Патријарха и отачаствених архијереја уз певање божићних песама, једни друге поздрављајући најрадоснијим поздравом:
ХРИСТОС СЕ РОДИ! ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!