DSC 7601 resize
Храм Свете Петке у Бошњацу прославио је своју славу 8. августа 2018. године.
Литургијском сабрању, у коме је учествовало наше високопречасно и пречасно свештенство, посебну духовну ноту дало је присуство монаштва: началствујућег архимандрита Серафима настојатеља Манастира Суково, протосинђела Јована настојатеља манастира Светог Јована у Матејевцу и оца Јована духовника манастира у Лешју код Параћина.
У прелепом амбијенту надахнуто литургијско славље наставило се литијом, освећењем воде, резањем славског колача, наступом лесковачког црквеног хора „Бранко“, и трпезом улепшаном гуслањем и славопојем у част Свете Петке. Истог дана у вечерњим сатима, душе и срца Бошњачана (који и у својим домовима прослављају ову светитељку), лесковчана и осталих гостију из разних крајева увеселили су звуци песама Српских православних појаца из Београда, чији се концерт претворио у прави спектакл, пробудивши и продубивши у свима верски и национални осећај, као и припадност вредностима, узвишенијим од оних свакодневних, материјалних и пролазних.

протонамесник Далибор Стефановић

{oziogallery 1764}