Тринаесте недеље по духовима 7.9.2014.г. у Храму Усековања Св. главе Св. Јована Крститеља у Лебану одржан је молебан за почетак школске године.

LebaneMolebanУз присуство деце са веронауке и верног народа одлужена је Св. Литургија и призван Дух Свети да подари мудрост онима који се уче и онима који уче.
Светом Службом Божијом началствовао је вероучитељ лебански јереј Александар Николић уз саслужење јереја Живојина и старешине Храма јереја Филипа који је поучио дечицу речима благодарности и на крају Литургије поделио пригодне поклончиће уз иконице које је поделио Отац Живојин.
Деца су,после кратког предаха и играњем у парку у порти Цркве, са надом и вером у Господа отишла својим кућама да поделе радост са својим породицама.