На празник Усековања Св. Главе Св. Јована Крститеља се традиционално у Лебану и лебанском крају спрема на води без хране која је црвене боје. Тако је било и овог пута и домаћин је сву храну набавио, а попадије су све то спремиле са радошћу и дочекале драге госте на слави.
Светом Литургијум је началствовао високопречасни Архијерејски намесник Јабланички Протонамесник Далибор Стефановић, а прислуживали су Протојереј Отац Хаџи Трајко Стојковић трећи парох Житорађски, а бивши старешина лебанске Цркве, Отац Стојан Пејић из Лебана, јереј Горан Корда парох други бошњачки и оци из Лебана.
LebaneКолачар за ову годину је био Доктор Горан Јањић, а предао је колачарство г. Срђану Перићу.
Присуствовао је велики број верника тако да је Црква била пуна, а вероучитељица Снежана Крстић је припремила дечицу да рецитују и певају и свој деци су подељени пригодни поклони која су дошла да се на Црквену славу помоле за почетак школске године.