IMG eefcb82aec7e3b37b4f6d558e31fd49b V

Трећу годину заредом од обнове свечане поворке кроз град, а водећи се старом традицијом и наследством светих нам предака, у суботу по Духовима 2.6.2018.г. одржасмо молебан за освећење ваздуха, природе и самих људи.

Свету литургију су служили пароси лебански, а за певницом су, поред верника, певали пароси бошњачки.

Часни крст, централним градским улицама, до записа (заветованог дрвета) и назад до порте храма су наизменично носили људи којима се поносимо као стуб отаџбине - припадници војске, полиције и сектора за ванредне ситуације.

У дворишту нашег саборног храма Св. Јована Крститеља, испред часног крста је певачка група ,,МИКА" из Лебана извела пригодан уметнички програм.

Након свега су многобројни гости - представници власти, службе безбедности, одбране и унутрашњих послова, предузетници, мештани и деца били послужени испод летњиковца. И за време трпезе љубави су људи певали наше српске старе и духовне песме, те је, хвала Богу, рођендан Цркве торжествено прослављен и у Лебану.

{oziogallery 1724}