20200726 211143 93 87 220 251 351
У општини Медвеђа постоје три храма посвећена небеском благовеснику Архистратигу Гаврилу и то у селима Црни Врх, Маћедонце и Врела.
Свету Литургију у Црном Врху је служио парох из Медвеђе јереј Бобан Вуковић уз присуство верника из Црног Врха, Медвеђе, Негосавља, па чак из далеког Чикага. Породица Савић из Медвеђе била је домаћин славе.
"Малени храм у Црном Врху, удаљен од урбаног живота је био оаза нашем обремењеном народу, који није скривао радост што им је Господ подарио дивну природу која својим крајоликом улепшава молитвени принос Господу." рекао је отац Бобан за Радио Глас.
Свету Литургију у селу Маћедонце служио је парох сијаринскобањски јереј Драган Илић, док је јереј Вукоје Ђурић, парох рачански славски колач домаћина из Врела принео у храму Архангела у Врелима.
На извештају и фотографијама благодаримо оцу Бобану Вуковићу, пароху у Медвеђи.
ИЗВОР: Радио Глас
{oziogallery 2275}