У недељу, 29. јануара 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у храму Светог Николе у Алексинцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, протојереј Славољуб Петровић, парох други алексиначки, протојереј Александар Кузмановић, старешина ове светиње, јереј Иван Миленовић, парох четврти алексиначки, протођакон Далибор Мидић и ђакон Никола Ераковић.

Овом недељом, познатом као Недеља о Закхеју, почињу и припремне седмице уочи Часног поста, од којих је свака посвећена одређеном одељку из Светога Писма Новог Завета, те даје вернима пригодну поуку. Прича о Закхеју, коју читамо из редова Светога Писма исписаних пером Светог Апостола и Јеванђелисте Луке, даје нам пример покајника који, иако је био омражени старешина цариника, који се на рачун својих сународника обогатио, ипак изражава тежњу да се промени, а након разговора са Христом у свом дому, решава да, поред дељења једне половине свог имања сиромасима, свакоме кога је оштетио врати четвороструко.

По речима оца Александра Шмемана, тема приче о Закхеју јесте управо жеља за Богом, жеља којом човек, иако "пренизак" као Закхеј, надвладава и превазилази самога себе.