DSC 00000081

У недељу, 25. септембра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Лазара Четвородневног у селу Суповац, у Архијерејском намесништву алексиначком.

Преосвећени Епископ је најпре извршио велико освећење суповачке цркве, уз саслужење протојереја Братислава Вукићевића, Архијерејског намесника алексиначког, јереја Ивана Миленовића, пароха четвртог алексиначког, протођакона Стевана Кричке и ђакона Предрага Пиперског. У наставку, служена је прва Света Евхаристија у новоосвећеном храму.

Храм Светог Лазара Четвородневног изграђен је још давне 1922. године, те поред великог освећења, ова светиња обележава и вековни јубилеј.

Међу присутнима били су и градоначелница Града Ниша Драгана Сотировски и генерал-потпуковник Милосав Симовић, командант Копнене војске Србије.

{oziogallery 2806}