KatunПосле временске непогоде која је задесила храм св. Прокопија и околину у ноћи између 25. и 26.јуна ове године, захваљујући донацијама из иностранства и околине уследио је и почетак радова на овом велелепном храму, о коме сведочи и летопис парохије станачке да је у време његове изградње 1939 године спадао у један од најлепших храмова наше Богом спасаване Епархије.Историја бележи да је у близини храма, све до 1876 године,била граница са Турском, а да је Турска војска исте године, баш на овоме месту, убила мноштво народа. 1967 године, а на сам празник св.великомученика Прокопија 21.јула, руком тадашњег Епископа нишког Јована освећен је овај храм. Након тога,на самом храму што се тиче грађевинских радова слабо шта је рађено, све до 1998 године када је стављен нови бакар на крову. Стара фасада и неквалитетно постављени бакар допринели су томе да олуја ове године доста оштети како спољашњост,тако и унутрашњост храма,где се на зидовима појавила влага. Средином септембра почела је обнова храма, а захваљујући Црквеној општини у Цириху и Ненаду Ђорђевићу,власнику фирме "Ђорђевић" из Алексинца, који је дао скоро сав грађевински материјал за тренутне радове, као и неколицини мештана из Катуна који раде у иностранству. Тренутно је урађена хидроизолација на крову, замењена стара грађа, урађена глазура на бетонском делу, поново урађена нова малтерација што је додатно заштићено лепком, мрежицом и акрилном подлогом, а у току је наношење Церезит фасаде и новог пластифицираног алуминијума на крову. Уз Божију помоћ и помоћ добротвора,надамо се наставку радова на пролеће како би овај свети храм добио величанствени изглед и својом лепотом привукао људе који пролазе овуда старим аутопутем, да овде чешће долазе и укрепљују душе своје.