Деветнаеста недеља и Томиндан у Пролом Бањи

ProlomBanjaУ деветнаесту  недељу по Духовдану, на празник св. апостола Томе, Његово Преосвештенство Епископ нишки Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Преображења Господњег у Пролом бањи.  Његовом Преосвештенству саслуживало је свештенство из Куршумлије, Прокупља и Блаца. Верни народ се, у овој светињи , у предивном и благословеном природном амбијенту окупио да дочека свог Архијереја. Пре почетка Свете Литургије Епископ је обавио мало освећење храма. У својој беседи владика Јован је мудрим речима тумачио дневно Јеванђеље народу и тако га укрепио и поучио, дајући им свој архипастирски благослов.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Након Свете Литургије, љубављу црквене општине Куршумлија приређена је и трепеза љубави.  Епископ Јован је у пратњи свештенства онда обишао цркву свете Параскеве у Пролом бањи, посетио  древни немањићки манастир св. Николе у Куршумлији,  цркву у Конџељу и саборни храм св. Прокопија у Прокупљу.