СЛАВА "ПАЗАРСКЕ" ЦРКВЕ У ПИРОТУ

DSC 0316

На дан празновања Сабора Пресвете Богородице, у среду 8. јануара, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму посвећеном Рођењу Христовом у Пироту ткзв. Старој цркви Пазарској.

Епископу је саслуживало свештеномонаштво и свештенство пиротског краја.

У току Свете Литургије Епископ је рукоположио монаха Андреја (Милашевића) у чин ђакона.

Након Свете Евхаристије, којој је приступио велики број верника, обављен је чин освећења славских дарова.

На крају је Преосвећени Владика поздравио све присутне, честитајући им Божићне празнике. Архијерејском граматом се захвалио господину Жељку Перовићу из Пирота, за показану љубав према Светој мајци Цркви и труд на очувању културно-историјског наслеђа Епархије нишке.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније