Четврта недеља по Духовима

У 4.недељу по Духовима, у Саборном храму у Нишу, служена је света служба Божија којом је началствовао Архијереј нишке епископије са десетином саслужитеља и бројним народом.
Епископ Нишки господин Јован, у току Свете Литургије рукоположио је Бојана Величковића, ђакона и катихету из Куршумлије у чин презвитета.
Данашње Евхаристијско сабрање било је торжествено.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Велику радост васкршњем дану, учинило је и неколико јубилеја којих се ова заједница данас молитвено сетила.
На првом месту стогодишњице од смрти највећег српског композитора, диригента и хоровође, Стевана Стојановића Мокрањца у чију се част окупило мноштво хорова у граду Нишу на музичком фестивалу.Они су својом песмом увеличали данашњу литургијску прославу.

Jubilej10Заједница се потом сетила десетогодишњице од хиротоније Епископа нишког Г. Јована и трогодишњице управљања Његовог нишком епископијом.
У име града Ниша Епископу је честитао, захвалио се и пожелео му успешан даљи рад, градоначелник проф.др Зоран Перисић.А у име хорова сабраних на музичком фестивалу, председник жирија.
На крају свете Литургије одслужен је помен великом српском композитору Стевану Стојановићу Мокрањцу.
Трпеза љубави настављена је у просторијама Светосавског дома а након тога одржана је конференција за новинаре.