Сабор Светог Јована Крститеља - Крсна слава Епископа нишког Јована

saborSvetogJovana

На  дан у који празнујемо Сабор Светог Јована Крститеља, Епископ нишки Господин Др Јован је служио Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму у Нишу уз саслужење свештенства из целе нишке Епархије које се сабрало да свом Епископу честита Крсну славу. У току Литургије у ђаконски чин рукоположен је Марко Кнежевић, службеним Централног магацина Епархије нишке. По заамвоној молитви пререзан је славски колач Господина Епископа после чега је Епископ упутио реч поуке сабраном народу Божијем. После свете службе приређено је послужење за све присутне у Светосавском дому где је Епископ примао честитке. Потом је приређена и славска трпеза у згради Епископије.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован