СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У САБОРНОМ ХРАМУ У НИШУ

DSC 0013У недељу 25. по Духовима 29. новембра 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму у Нишу.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, протојереј-ставрофор Ненад Микић, протојереј Миодраг Павловић, протојереј Владица Савић, протођакон Стеван Кричка и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља по благослову Преосвећеног Епископа беседио је протојереј Миодраг Павловић.

ПРОТОЈЕРЕЈ МИОДРАГ ПАВЛОВИЋ

Лепоти данашње службе допринело је појање Нишке Црквено-певачке дружине „Бранко.“

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика одслужио је помен блаженопочившем Архиепископу и Патријарху Г. Иринеју.