ВОЗДВИЖЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА

Уочи празника Воздвижења часнога Kрста Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован са свештенством нишког Саборног храма и сабраним народом,служио је празнично бдење у горепоменутом храму.
У току службе часни крст Госпoдњи изнет је на поклоњење и на целивање.
Након службе Епископ је поздравио све сабране честитавши наступајући празник.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

На празник Воздвижења часнога и животворнога Крста Господњег, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован служио је божанствену Литургију у храму посвећеном часном крсту на нишком гробљу.
vozdvizenjeЕпископу су саслуживалу свештеници града Ниша као и свештенослужитељи из других градова који дошли да са својим архипастиром и сабраним народом Божијим прославе овај велики празник.
У току свете Литургије Епископ је у чин презвитера рукоположио ђакона Владицу Новковића, а у ђаконски чин теолога Милана Додеровића.
Након свете Службе Епископ је са пререзао славски колач а потом поучио сабрани народ говорећи о значају kрста у животу свих нас.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Управа храма са овогодишњим домаћином славе за све сабрана приредила је трпезу љубави.