ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА ПРЕНОСА МОШТИЈУ СВЕТОГ ОЦА НИКОЛАЈА У НИШУ

DSC 0103аа
На празник Преноса моштију Светог Оца Николаја, 22. маја 2018.г. Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у Храму Светог Оца Николаја Мирликијског у Нишу. Саслуживали су архијерејски намесник први нишки протојереј Миодраг Павловић и бројно свештенство Епархије нишке.

По завршетку Свете Литургије и након сечења славског колача, Његово Преосвештенство Епископ нишки се окупљеном верном народу обратио беседом, у којој је рекао да данас помињемо свети догађај преноса моштију Светог Оца Николаја, али да кроз овај догађај спомињемо лик и личност и дело великог светитеља Цркве Божије из четвртог века. „Свети Николај је од малих ногу васпитаван у вери и побожности, а онога момента када су се његови родитељи преселили у Царство Божије сво своје имање је поделио сиромасима, а он је наставио да се подвизава у манастиру Нови Сион. Одликовао се великом ревношћу и побожношћу, али и милосрђем, није штедео на другима него на себи, делећи милостињу свима онима који су били потребити“, подсетио је Владика нишки на житије Светог Оца Николаја. Свештенству и парохијанима Храма Светог Оца Николаја Мирликијског и свима којима је данас крсна слава, Епископ је пожелео да их Свети Николај пред престолом Бога Живога чува и штити у све дане живота њиховога.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније