Видовдан

На празник Видовога дана Епископ нишки Господин Јован служио је свету Литургију и помен свима који положише животе своје на бранику вере и отаџбине.

28062013vidovdan01Молитвено празновање светог кнеза српског Лазара и свих мученика и новомученика у Епархији нишкој најпре је започето празничним бденијем којим је началствовао Епископ нишки Господин Јован у нишкој Саборној цркви, а крунисано Евхаристијским слављем у најлепшем украсу Топлице, конџељскојсветоархангелској цркви.

28062013vidovdan04У Конџељу се традиционално у порти Цркве одржава и Видовдански сабор, ове године посебан благослов и велику радост унели су предстојатељнаше Цркве Његова Светост Патријарх српски Господин Иринеј и предстојатељ републике Србије господин Томислав Николић.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован