СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ПРОКУПЉУ

prokupljeУ недељу меспопусну када се кроз читање јеванђелског одломка о Страшном суду припремамо за Велики пост, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је град Прокупље и у храму Светог великомученика Прокопија уз саслужење прокупачког свештенства служио Свету Архијерејску Литургију. У току Литургије Владика је правом ношења напрсног крста за дуг и плодотворан пастирски и градитељски рад одликовао протојереја Младена Симића, пароха конџељског. После јеванђелског читања Владика Јован је сабране поучио својом беседом. У просторијама ЦО Прокупље је за све приређена трпеза љубави, након које је заједно са свештенством и Управом градске болнице Епископ обишао новосаграђену капелу Светих бесребреника Козме и Дамјана, а која се налази у кругу болнице и договорио њено освећење.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован